Kraków zwalcza ze smogiem

Głównym z największych przeszkód w większości miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy są nie przygotowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki pojawił się przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich drogach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych inwestycji które musi podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę krakowian a także usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Spośród okolicznych miast, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby było lepiej, trzeba wytrwałości.Majchrowski prezydent
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale również autobusami. Mimo to widać jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.