Profesjonalne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, w następstwie tego też kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez profesjonalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, jakkolwiek przede wszystkim również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bezmiar radości, niemniej jednak również o jego zdrowie wypada dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, skutkiem tego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są korzystne warunki medyczne. Lekarze dbają nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale także o ich komfort oraz porządne samopoczucie, które może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.