Fajna restauracja włoska Kraków

Autentyczna włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest pyszne, pożywne oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej wrażliwi konsumenci kosztują rzadsze dania takie jak canelloni, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie są też nie tak popularne włoskie potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz jedzenie z wielu miejsc Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Obiad we włoskim klimacie koniecznie powinien zawierać również aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. Dobra restauracja włoska Kraków Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi oraz nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi posiadać nie mały zestaw win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba poszukać restauracji, która umie przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film