Co zjeść w Krakowie

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Pośród wielu opcji, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, kolorów oraz duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne posiłki włoskie

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. Fajna restauracja włoska w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, focaccia, minestrone i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film